شما برای آمادگی امتحانات  چه می کنید؟ با این ده نکته برتر مطالعه، بهترین فرصت را به خودتان بدهید و سعی کنید استرس را از خود دور نگه دارید! به یاد داشته باشید که شما موفق خواهید شد

وقت کافی برای مطالعه به خود اختصاص دهید

دقیقه نودی نباشید. در حالی که به نظر می رسد برخی از دانش آموزان شب امتحان و لحظات اخر پیشرفت قابل ملاحظه ای دارند، اما پذیرفته شده است که (برای بسیاری از ما) این بهترین راه آمادگی امتحانات نیست. برای کمک به مرتب سازی و مدیریت زمان خود، یک جدول زمانی برای مطالعه تنظیم کنید. تعداد امتحانات خود را بنویسید و روزهایی را که باید در آن شرکت کنید. سپس مطالعه خود را بر این اساس سازمان دهید. ممکن است بخواهید برای  بعضی از امتحانات زمان بیشتری  را اختصاص دهید، بنابراین تعادلی پیدا کنید که با آن احساس راحتی کنید.

فضای مطالعه خود را سازماندهی کنید

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای گذاشتن کتابهای درسی و یادداشت های خود دارید. آیا نور کافی دارید؟ صندلی شما راحت است؟ آیا بازی های رایانه ای  و هر چیز حواس پرت کننده ای از دید شما دور هستند؟

سعی کنید همه حواس پرتی ها را از خود دور کنید و اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن احساس راحتی و تمرکز می کنید. برای برخی از افراد، این ممکن است به معنای سکوت تقریباً کامل باشد ، برای برخی دیگر ، موسیقی پس زمینه کمک می کند. برخی از ما برای تمرکز حواس خود به نظم و ترتیب احتیاج داریم ، در حالی که دیگران در محیط آشفته تری موفق تر هستند. به آنچه برای شما مفید است فکر کنید و برای درست کردن آن وقت بگذارید.

از جدول ها و نمودارها در خلاصه برداریتون استقاده کنید

وسایل کمکی تصویری هنگام مرور می توانند بسیار مفید باشند. در آغاز یک موضوع، خود را به چالش بکشید تا هر آنچه را که قبلاً در مورد یک موضوع می دانید، بنویسید – و سپس نقاط ضعف خود را هایلایت کنید. نزدیک به امتحان، یادداشتهای مرور خود را به نمودارهای یک صفحه ای خلاصه کنید. نوشتن ایده های خود در این قالب کوتاه، می تواند به شما کمک کند تا سریعاً هر آنچه را که در طول امتحان می دانید بیاد آورید.

از امتحانات سال های گذشته استفاده کنید

یکی از موثرترین روشهای آمادگی امتحانات، تمرین کردن نسخه های گذشته است. این به شما کمک می کند تا به قالب سوالات عادت کنید و اگر خودتان وقت بگیرید، همچنین می تواند تمرین خوبی برای اطمینان از صرف زمان مناسب برای هر بخش باشد.

پاسخ های خود را برای دیگران توضیح دهید

والدین و خواهران و برادران کوچک لازم نیست در زمان امتحان آزار دهنده باشند. از آنها به نفع خود استفاده کنید. پاسخ یک سوال را برای آنها توضیح دهید. این به شما کمک می کند تا آن را در ذهن خود روشن کنید و همچنین قسمت هایی را که نیاز به کار بیشتری دارید هایلایت کنید.

گروه های مطالعه با دوستان خود تشکیل دهید

این روز ها که نمی توانید حضوری با دوستانتان درس بخوانید اما می توانید در فضای مجازی گروهی تشکیل دهید. ممکن است سوالاتی داشته باشید که آنها پاسخ دهند و بالعکس. تا زمانی که مطمئن شوید برای مدت زمان توافقی روی موضوع تمرکز کرده اید، این می تواند یکی از موثرترین راه های به چالش کشیدن خود باشد.

استراحت منظم داشته باشید

اگرچه ممکن است فکر کنید بهتر است که ساعات مطالعه بیشتری داشته باشید، این در واقع می تواند نتیجه مثبتی نداشته باشد. اگر برای یک ماراتن تمرین می کردید، سعی نمی کردید 24 ساعت شبانه روز بدوید. به همین ترتیب، مطالعات نشان داده است که برای حفظ طولانی مدت دانش، استراحت منظم واقعاً کمک می کند.

همه متفاوت هستند، بنابراین یک برنامه مطالعه مناسب برای شما ایجاد کنید. اگر صبح بهتر مطالعه می کنید، قبل از استراحت در وقت ناهار، زود شروع کنید. یا اگر شب هنگام بهره وری بالاتری دارید، زودتر استراحت بیشتری کنید، تا عصر آماده شوید تا آرام شوید.

سعی کنید به جای اینکه زیر کتاب های درسی خود را غرق کنید، از نور افتاب لذت ببرید و إحساس گناه نداشته باشید. به یاد داشته باشید ویتامینD برای یک مغز سالم مهم است.

میان وعده‌ی مغز

ممکن است احساس کنید که لیاقت یک چیز لذت بخش را دارید. اما آنچه می خورید واقعاً می تواند در سطح انرژی و تمرکز تأثیر بگذارد، بنابراین از غذاهای بی ارزش خودداری کنید. با انتخاب غذاهای مغذی و ثابت شده برای کمک به تمرکز و حافظه ، مانند ماهی، آجیل، دانه ها، ماست و میوه،  بدن و مغز خود را به خوبی تغذیه کنید. در روز امتحان نیز همین مورد وجود دارد؛ یک وعده غذایی خوب قبل از امتحان بخورید، بر اساس غذاهایی که آزاد شدن آهسته انرژی را در کل بدن فراهم می کنند. ممکن است شکر جذاب به نظر برسد، اما سطح انرژی شما یک ساعت بعد خراب می شود.

روز امتحان خود را برنامه ریزی کنید

اطمینان حاصل کنید که همه چیز را به خوبی قبل از امتحان آماده کرده اید – این کار را به روز قبل واگذار نکنید تا ناگهان متوجه شوید راه را نمی دانید، یا اینکه قرار است چه چیزی را همراه خود داشته باشید ( مثل ماسک و دستکش ). تمام قوانین و الزامات را بررسی کنید و مسیر و زمان رفتن به جلسه امتحان خود را برنامه ریزی کنید.

ببینید که چقدر طول می کشد تا به آنجا برسید سپس زمان بیشتری را به آن اضافه کنید. شما واقعاً نمی خواهید که برای رسیدن به محل امتحانتان مجبور شوید نیمه راه را بدوید یا از گم شدن احساس ضعف کنید. همچنین می توانید برنامه هایی برای رفتن به امتحان با دوستان یا همکلاسی ها تنظیم کنید، به شرطی که مطمین باشید که آنها وقت شناس هستند.

نوشیدن مقدار زیادی آب

به عنوان نکته آخر، به یاد داشته باشید که خوب هیدراته شدن برای مغز شما برای داشتن بهترین عملکرد، ضروری است. اطمینان حاصل کنید که در طول مرور و همچنین در روز امتحان، مقدار زیادی آب نوشیده باشید.

اگر نکته ی دیگری در خصوص آمادگی امتحانات می دانید حتما با ما در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

موفق و پیروز باشید!

telegram link tizline