همانطور که در مقالات گذشته در مورد آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی صحبت شده بود؛ یکی از دغدغه های والدین موفق و آینده نگر راهنمایی و قرار دادن فرزندانشان در مسیر درست موفقیت است و این مسیر می تواند پذیرش در یک مدرسه خوب و آموزش در بهترین آموزشگاه باشد.

و سوال بسیار از والدین از مشاورین آکادمی تیزلاین این است که راه موفقیت در آزمون های ورودی به ویژه تیزهوشان چیست؟ و بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران کدام اند و کلاس های آمادگی تیزهوشان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ ما در این مقاله به بررسی تک به تک این سوالات می پردازیم؟

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۰

آزمون نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۰

آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰- ۱۴۰۱

چرا مدارس تیزهوشان؟

مدارس تیزهوشان با هدف پرورش نبوغ و خلاقیت دانش آموزانی که از نظر سطح علمی و آی کیو نسبت به دیگر دانش آموزان برتر هستند تاسیس شده است و به همین منظور آزمونی با سوالات مربوط به هوش، استعداد، خلاقیت برای ورود به این مدارس برای دانش آموزان پایه های ششم و نهم طراحی می‌شود. در مقاله (آیا مدارس تیزهوشان مناسب فرزند شما هست یا نه؟ مزایا و معایب مدارس تیزهوشان) به بررسی تفاوت میان مدارس عادی و تیزهوشان پرداخته ایم در نتیجه کسانی وارد این مدارس می‌شوند که دارای معدل، بهره هوشی و پشتکار بالا هستند.

چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان موفق شویم و یا در مدارس تیزهوشان معدل بالا کسب کنیم؟

 این سوال بسیاری از دانش آموزان و همچنین والدینی است که می خواهند به طور قطعی نتیجه دلخواه خود را بگیرند.

دانش آموزانی که قصد دارند در مدارس تیزهوشان و دیگر مدارس تحصیل کنند ابتدا باید شناخت کافی را در مورد نوع آزمون ورودی داشته باشند از جمله شناخت منابع، سبک طراحی سوالات، هدف سوالات، نحوه امتیاز دهی و ضرایب، نحوه شکل گیری تراز و رتبه.

و همچنین دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان در حال تحصیل هستند باید فاکتورها و معیارهای تحصیلی مدارس خود را بشناسند و نقاط قوت و ضعف خود را برای بالا نگه داشتن معدلشان در طول سال تحصیلی پوشش دهند.

بعد از بررسی و رسیدن به این شناخت قدم بعدی هدف گذاری و برنامه ریزی است. در این مرحله، مهم نیست که بهره هوشی شما چقدر است چراکه یک برنامه ریزی اصولی و مخصوص به خود، می تواند شما را در این رقابت یکه تاز کند.

حفظ روحیه، اعتماد به نفس و همچنین پایبندی به برنامه و اهدافتان نقش مهمی در موفقیت شما دارد و البته والدین گرامی می توانند تاثیر زیادی در ایجاد انگیزه و کاهش استرس دانش آموزان داشته باشند.

نحوه ‌ی مطالعه یکی از عامل های موثر در موفقیت شما در آزمون های ورودی تیزهوشان است. یادگیری مطالب به صورت کاملا مفهومی و اصولی، تثبیت مطالب و نکات، یادگیری روش های تست زنی و مدیریت زمان و در آخر مرور و جمعبندی مطالب می‌تواند شما را از سایر رقبا در آزمون های تیزهوشان متمایز کند.

استفاده از کلاس های آمادگی تیزهوشان و تقویتی در بهترین آموزشگاه های تیزهوشان می تواند مهمترین اقدام برای دانش آموزان باشد چراکه یادگیری مباحث در سطح تیزهوشان به روش اصولی و زیر نظر اساتیدی که سابقه تدریس در مدارس تیزهوشان را دارند و همچنین طراحان سوالات تیزهوشان و کتب تیزهوشانی هستند، پایه اصلی برنامه ریزی مطالعاتی شما می‌باشد؛ علاوه بر آشنایی با مباحث و راه حل تیپ سوالات تستی تیزهوشان، این کلاس ها می توانند در بالا بردن معدلتان کمک شایانی کنند زیرا یکی از شرایط آزمون های ورودی معدلی بالا می‌باشد. به عبارتی به جای اینکه دانش‌آموزان خود زمان بیشتری را برای کلنجار رفتن و یادگیری  مباحث تیزهوشانی صرف کنند، می توانند با کمک کلاس های آمادگی تیزهوشان در بهترین آموزشگاه های تیزهوشان مطالب را اصولی و مفهومی یاد گرفته و زمان خود را تنها برای حل نمونه سوالات بیشتر بگذارند.

بهترین آموزشگاه های تیزهوشان چه ویژگی هایی دارند؟

قبل از انتخاب آموزشگاه جهت آمادگی تیزهوشان باید تحقیقات لازم را به عمل آورید و تنها به تبلیغات بسنده نکنید. در بررسی های خود حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • در تحقیقاتتان حتما سابقه فعالیت آموزشگاه ها و از همه مهمتر رزومه کادر آموزشی و مشاوره را بررسی کنید چرا که آموزش به دانش آموزانی که قصد قبولی در آزمون های تیزهوشان، المپیاد و … را دارند با دانش‌اموزان دیگر بسیار متفاوت است و نیاز است که اساتید و مجموعه، تجربه و دانش کافی در این زمینه را داشته باشند.
  • بهترین آموزشگاه های تیزهوشان، برنامه ریزی بلند مدت و تقویم آموزشی مشخصی دارند بنابراین حتما تقویم آموزشی و برنامه کلاس و آزمون را قبل از ثبت نام بررسی کنید.
  • بهترین آموزشگاه های تیزهوشان، نظارت دقیقی بر عملکرد دانش آموزان دارند و با استفاده از آزمون های استاندارد به ط،ر منظم و مستمر آموخته های دانش‌اموزان را در کلاس های آمادگی تیزهوشان به منظور یافتن نقاط ضعف ارزیابی می کنند.
  • بهترین آموزشگاه های تیزهوشان با به کارگیری شیوه های نوین و اصولی آموزش و همچنین اساتید باتجربه و بروز علاوه بر آموزش سعی در ایجاد انگیزه و علاقه در دانش‌آموزان دارند.
  • بهترین آموزشگاه های تیزهوشانی دارای تیم پشتیبانی و مشاوره مجرب، پیگیر و آشنا به فضای آزمون های ورودی تیزهوشان هستند که با راهنمایی صحیح بتوانند به دانش‌آموزان در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.

چرا آکادمی تیزهوشان تیزلاین؟

آکادمی آموزشی تیزلاین با رسالت  فعالیت در حوزه آموزش و پرورش به همت جمعی از اساتید باتجربه و به نام کشور و تهران شروع به فعالیت نموده است. تجربه همکاری چند ده ساله اساتید با تمامی برند های معتبر آموزشی باعث شده است تا پشتوانه آکادمی تیزلاین ((تجربه و تخصص)) و  هدف این آکادمی ((نوآوری آموزشی و پاسخ گویی و تعهد)) باشد. در تیزلاین مرزبندی برای فرزندان این سرزمین وجود ندارد و تلاش بر آن است که هر فردی بتواند از منظومه فعالیت های گسترده این مجموعه براساس سطح علمی و نیازهای خود بهره ببرد. این مجموعه در زمینه های نشر و تولید محتوا، کلاس های آنلاین و حضوری، آزمون های آنلاین و حضوری، خدمات مشاوره ای و حمایتی در گستره ای به پهنای ایران عزیز در سطح آنلاین، نمایندگی ها و آموزشگاه ها فعالیت می کند و امیدوار است تا بتواند قدم های موثری در تحقق اهداف آموزشی سند چشم انداز آموزشی کشور داشته باشد.

حضور همزمان و زنده استاد و دانش آموز جهت افزایش یادگیری
پخش تصویر و صدای استاد با کیفیت بسیار بالا
پخش تخته مجازی محل نوشتن استاد
پخش تصاویر و مطالب مد نظر استاد
امکان پخش تصویر و صدای دانش آموز با نظر استاد
امکان پرسش سوال به صورت نوشتاری در چت باکس
استفاده از نظرسنجی جهت پاسخ دهی به سوالات بدون دیدن پاسخ دیگران
بررسی نتایج نظرسنجی توسط استاد و تکرار مطلب
مشارکت لحظه به لحظه دانش آموز در جریان کلاس
شما هیچ لحظه ای را در تیزلاین از دست نمی دهید

شما هیچ لحظه ای را در تیزلاین از دست نمی دهید حتی اگر غایب باشید
دانلود ویدیو ها از پنل کاربری کلاسی در هر زمان در طول سال تحصیلی
ارائه ویدیو های قابل دانلود با حجم و کیفیت مناسب
مشاهده آفلاین کلاس از اول جلسه تا آخر بلافاصله پس از اتمام جلسه
مرور چندین باره ویدیو ها در ایام امتحانات و نزدیک آزمون ها

آزمون بخش اجتناب ناپذیر آموزش است و باید به طور مداوم و منظم دانش آموزان را سنجید تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.
برگزاری آزمون های هماهنگ کشوری تیزلاین
برگزاری آزمون های رایگان آخرهفته های تیزلاینی
برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی ویژه کلاس های آنلاین
ارائه کارنامه تفصیلی با تراز و رتبه

جزوه برای هر کلاسی مهم بوده و در کلاس آنلاین اهمیت دوچندانی دارد شما نیازی به نکته برداری مداوم سرکلاس های تیزلاین ندارید
ارائه جزوات و دست نوشته های اساتید به صورت پی دی اف تا 24 ساعت
دسترسی به آرشیو جزوات از طریق پنل کاربری تا آخر سال
جزوات قابل پرینت و پی دی اف از توانمندی بی نظیر اساتید و تیم تیزلاین است.

تیزلاین انجمن متخصصین با تجربه کشوری است از مدرسین و مشاورین به نام شهر تهران است.
اساتید تیزلاین دائما در حال یادگیری و توسعه فردی هستند
سابقه همکاری با تمام برندهای معتبر کشوری
سوابق درخشان در تالیف و تداوم در تالیف پرفروش ترین کتب کشوری
آَشنایی کامل با تکنولوژی های نوین و آپدیت شدن روز به روز
آشنایی با جنبه های روانشناختی و ویژگی های سنی دانش آموزان
مهربانی، صداقت در کار و ایمان به پیشرفت الگوی کاری اساتید تیزلاین است.

تیم پشتیبانی تیزلاین از بهترین و صبور ترین کادر های اجرایی در سطح کشور هستند
تیم تیزلاین به علم CRM آگاه بوده و دوره های شخصیت شناسی دانش آموزی و اولیا را طی کرده اند.
دانش فنی کادر آی تی بی نظیر بوده است و می تواند به راحتی در کنار دانش آموزان باشند.
عیب یابی سیستم های کلاسی و کمک به اساتید و دانش آموزان در طول سال تحصیلی
پاسخ دهی مناسب و سریع و صبورانه سرلوحه کادر پشتیبانی تیزلاین است.