یکی از بزرگترین رویداد های علمی ایران و جهان، برگزاری المپیادهای علمی دانش‌آموزی است. این المپیاد علمی دانش‌آموزی به صورت تخصصی در دوازده رشته برگزار می‌شود و دانش‌اموزان علاقه‌مند از هر رشته ای می توانند در این رویداد شرکت کنند. آزمون المپیاد در سه مرحله برگزار می‌شود و با توجه به رشته المپیاد نوع سوالات در هر مرحله متفاوت است.

در مقاله المپیاد علمی دانش‌آموزی به طور جامع در مورد شرایط، مزایا، نحوه برگزاری و … توضیح داده ایم. مرحله اول المپیادهای علمی و دانش آموزی ۱۴۰۰ بهمن ماه برگزار شد و ما در ادامه دفترچه سوالات ۱۲ رشته المپیاد به همراه پاسخنامه کلیدی برای شما علاقه‌مندان قرار داده ایم.

برای دانلود دفترچه سوالات المپیاد ریاضی در ۱۰ سال اخیر بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

دانلود سوالات مرحله اول المپیاد ریاضی ۱۰ سال اخیر به همراه پاسخنامه

دانلود سوالات مرحله دوم المپیاد ریاضی ۱۰ سال اخیر به همراه پاسخنامه

دانلود سوالات مرحله سوم المپیاد ریاضی ۱۰ سال اخیر به همراه پاسخنامه

دفترچه سوالات مرحله اول المپیاد های علمی و دانش‌آموزی ۱۴۰۰ به همراه پاسخنامه

برای دانلود رایگان دفترچه سوالات مرحله اول المپیاد های علمی و دانش‌آموزی ۱۴۰۰ به همراه پاسخنامه بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 1. مرحله اول المپیاد ریاضی ۱۴۰۰
 2. مرحله اول المپیاد زیست شناسی ۱۴۰۰
 3. مرحله اول المپیاد شیمی ۱۴۰۰
 4. مرحله اول المپیاد علمی فیزیک ۱۴۰۰
 5. مرحله اول المپیاد علمی کامپیوتر ۱۴۰۰
 6. مرحله اول المپیاد سلول های بنیادی ۱۴۰۰
 7. مرحله اول المپیاد علم و فناوری نانو ۱۴۰۰
 8. مرحله اول المپیاد علمی ادبی ۱۴۰۰
 9. مرحله اول المپیاد علوم زمین ۱۴۰۰
 10. مرحله اول المپیاد نجوم و اختر فیزیک ۱۴۰۰
 11. مرحله اول المپیاد جغرافیا ۱۴۰۰
 12. مرحله اول الم‍یاد تفکر و کارآفرینی ۱۴۰۰ بزودی
 13. مرحله اول المپیاد اقتصاد و مدیریت ۱۴۰۰ بزودی

بهترین برنامه برای حضور موفق در المپیاد های علمی چیست؟

 این الم‍پیادهای علمی برای دوره متوسطه دوم برگزار می‌شود. در واقع المپیاد علمی از سطح بالایی برخوردار است و قابل مقایسه با آزمون های تیزهوشان و حتی کنکور نیست؛ بنابراین دانش‌آموزان باید در خود انرژی و توان مضاعفی ببینند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند. دانش‌آموزان بسیاری برای موفقیت در المپیادها از مقاطع هفتم متوسطه اول شروع کرده تا در سال های دهم و یازدهم تمرکز بیشتری داشته باشند و در صورت عدم کسب مدال طلا، به کنکور آنان لطمه ای وارد نشود و زمان خود را از دست ندهند. البته برای بسیاری از دانش‌آموزان راحتتر است که طبق آموزش‌ها و برنامه ریزی‌های مختص به این آزمون جلو بروند که خوشبختانه آکادمی تیزلاین کلاس‌های ویژه المپیاد برای ۴ رشته اصلی و پر طرفدار( ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی) با تدریس اساتید مجرب و متخصص در دو سطح برگزار می‌کند. سطح اول مناسب دانش‌آموزان پایه هفتم، هشتم و دانش آموزانی که در دوره های قبل شرکت نکرده اند است و سطح دو ویژه دانش‌آموزان هشتم، نهم و دانش آموزانی که در دوره های قبل شرکت کرده اند است. دانش‌آموزان علاقه مند به المپیادهای علمی می‌توانند با ثبت نام در کلاس های المپیاد تیزلاین به صورت انلاین خود را برای مرحله اول و دوم المپیاد از حالا آماده کنند.

کلاس های آنلاین تیزلاین