در مقاله های پیشین با مفهوم مدیریت زمان آشنا شدید و اکنون در این مطلب سراغ معرفی اپلیکیشن های بسیار کاربردی در حوزه مدیریت زمان می رویم تا بتوانید به راحتی قاتلان زمان خود را شناسایی و زمان خود را مدیریت کنید.

Rescue Time

یک برنامه عالی برای غرق شوندگان در دنیای مجازی

مانند یک نیروی کمکی می ماند که با نصبش وقت صرف شده برای هر فعالیتتان را به طور دقیق ضبط و ثبت میکند. این برنامه فعالیت های آنلاین شما را دسته بندی می کنه و یک گزارش کامل به شما تحویل میدهد تا بدانید دقیقا چه زمانی را صرف شبکه های اجتماعی و … کرده اید. حال این چه کمکی می تواند به شما کند؟ شما با یه نگاه به گزارشتان متوجه می شوید که کجا و چقدر وقت تلف کرده اید که راهکاری ایده آل برای شناسایی سارقین زمانتان است.

Remember The Milk

خب این اپلیکیشن بسیار مناسب افرادی است که پرمشغله و فراموشکارند و نیاز به کمک در اولویت بندی کارهایشان دارند.

در این برنامه کارهای روزانتان را به طور دقیق وارد میکنید و سیستم یاداور آن از طریق نوتیفیکیشن بار،ایمیل و حتی پیامک به شما یاداوری میکند که زمان مقرر انجام  آن کار فرا رسیده است و می توانید لیست نامحدودی درست کنید و با برچسب های رنگی کارهایتان را اولویت بندی کنید و حتی در آن نوت بنویسید .

Ever note

این نرم افزار یک دفترچه یادداشت دیجیتال است که می تواند همیشه همراهتان باشد چراکه گوشی همراهتان جزو جدانشدنی شماست.

هر اطلاعاتی که دارید را می توانید در این برنامه ذخیره کنید، از یادداشت های روزانه گرفته تا فایل های صوتی و تصویری و … به عبارتی دیگر انباری ایده‌آل برای شما خواهد شد. و حتی می توانید فهرست انجام برنامه کاری نیز در این برنامه ایجاد کنید

بهتر از آن، می توانید این برنامه را با برنامه Remember The Milk لینک کنید تا بهتر بتوانید زمانتان را مدیریت کنید.

یک نکته  جالب نیز راجع به علت انتخاب طرح لوگوی این برنامه است. فیل حافظه بلند مدت فوق العاده ای دارد و یکی از باهوش ترین حیوانات است و شما با نصب این برنامه نیز صاحب یک حافظه قوی و همیشگی هستید.