چطور برای مطالعه تابستانی در خود انگیزه ایجاد کنیم؟

تابستان، تعطیلاتی که دانش‌آموزان برای رسیدن آن لحظه شماری می‌کنند و بسیاری از دانش‌اموزان این دوران را فرصت طلایی برای مطالعه با ذهن باز و بدون استرس می دانند که در مقاله قبل در مورد برنامه ریزی برای تابستان صحبت کرده ایم حال می‌خواهیم بدانیم که چطور برای مطالعه تابستانی ما بین اوقات فراغت‌مان در خود انگیزه ایجاد کنیم تا شروع کنیم و همچنین ادامه دهیم.

اهداف مهم رو مشخص کنید

لیستی از مواردی که می خواهید مرور کنید و به این فکر کنید که در تابستان امسال چه چیز دیگری می خواهید یاد بگیرید، تهیه کنید. اهدافی را که امیدوارید در پایان تابستان به آن برسید مانند حفظ جدول تناوبی، یادداشت کنید. اهداف خود را واقع بینانه در نظر بگیرید و به آنچه واقعاً می توانید برسید، فکر کنید مانند خواندن پنج کتاب مورد نیاز.

  • تعداد کتابهایی که می خواهید تابستان امسال بخوانید را لیست کنید.
  • با نوشتن دلایلتان برای رسیدن به آن هدف، مانند کسب مهارت در دوره پیشرفته، برای خود انگیزه ایجاد کنید.

اهداف خود راتقسیم بندی کنید

 موارد مشخصی را که می توانید هر هفته انجام دهید، مشخص کنید. واقع بین باشید و به آنچه در واقع می توانید هر هفته به دست آورید، فکر کنید مانند خواندن دو فصل از کتاب و انجام 10 مسئله ریاضی. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید هر هفته 13 عنصر و اعداد اتمی آنها را یاد بگیرید.

اگر قصد انجام یک پروژه علمی یا تکنولوژی را دارید، حداقل تعداد مراحلی را که باید هر هفته انجام دهید فهرست کنید.

برنامه ریزی کنید

هر هفته چند ساعت را انتخاب کنید که برای مطالعه اختصاص می دهید. این موارد را در تقویم الکترونیکی یا کاغذی خود بنویسید. مطالعه خود را در حین فعالیتهای سرگرم کننده، مانند تمرینات ورزشی ، برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی سرگرم کننده ابتدا به شما انگیزه می دهد.

اهداف هفتگی خود را در هر جمعه لیست کنید تا بتوانید در طول هفته به آنها رجوع کنید.

به خودتان جایزه بدهید

 به اهداف خود نگاه کنید و راهی برای پاداش دادن به خود برای دستیابی به هر یک از آنها انتخاب کنید. با والدین خود در مورد پاداشهایی که ممکن است به شما برای رسیدن به اهداف خود بدهند صحبت کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بعد از اینکه هر هفته اهداف خود را تعیین کردید، به خودتان چیزی را که دوست دارید هدیه بدهید یا از والدین خود بپرسید آیا می توانید وقت بیشتری را با دوستانتان بیرون بگذارید.

گاهی اوقات، فقط برای شما خوب است که یک روز فارغ از تحصیل بگذرانید تا بتوانید با یک ذهنیت تازه ، آن را مرور کنید.

برای مطالعه با دوستان خود قرار بگذارید

 حتی اگر چیزهای مختلفی یاد می گیرید ، انجام این کار با هم انگیزه بیشتری برای انجام کارهایتان به شما می دهد. سعی کنید یک پروژه علمی یا تکنولوژی را با هم انجام دهید ، مانند کدگذاری یک بازی. یا می توانید یک باشگاه کتاب تشکیل دهید که در آدر مورد کتاب های لازم با هم بحث کنید.

به عنوان انگیزه اضافی ، میان وعده های خوشمزه را به جلسات مطالعه مشترک خود اضافه کنید.

فعالیت های مطالعه را در پارک برنامه ریزی کنید یا برای باشگاه کتاب خود در ساحل یا یک کافه دیدار کنید. لازم نیست تابستان داخل منزل درس بخوانید البته فراموش نکنید برای اجرای این موارد در این دوران پروتکل های بهداشتی را حتما رعایت کنید.