summer-Organizing-Yourself

شما در طول سال واقعاً سخت در مدرسه درس خوانده‌اید و در تابستان مستحق استراحت هستید. اما یادآوری آنچه در طول سال برای یادگیری آن، آنقدر زحمت کشیده اید واقعاً مهم است. همچنین مهم است که مغز خود را فعال  نگه دارید. نگران نباشید می توانید از تابستان خود لذت ببرید و هنوز هم زمانی را برای یادگیری اختصاص دهید. همه اینها به برنامه ریزی و ایجاد انگیزه در خود، یافتن راه هایی برای فعال نگه داشتن مغز و سرگرمی در حین یادگیری برمی گردد.

که به تمامی این موارد در این مقاله و همچنین مقالات بعد می پردازیم.

برنامه ریزی برای خود

  • با معلمان خود و یا مشاورین تیزلاین صحبت کنید اطلاعات اصلی را بیابید مانند آنچه در بازگشت به مدرسه انجام خواهید داد، لیست مطالبی که در تابستان می توانید بخوانید و کلاس های تابستانی که می توانید در آنها شرکت کنید.
  • برنامه درسی را دریافت کنید. برنامه درسی سال آینده را از معلم یا مشاور مدرسه خود بخواهید. همچنین لیست کتابهای درسی یا سایر مطالب مورد استفاده را بخواهید. نیازی به مطالعه تمای کتاب های درسی در طول تابستان نیست، اما می توانید در آنها جستجو کنید و موضوعاتی را ببینید که ممکن است دوست داشته باشید از قبل یاد بگیرید و یادگیری برخی دروس به شما در طول سال تحصیلی کمک زیادی می‌کند.
  • جزوات خود را سازماندهی کنید اما بلافاصله بعد از امتحانات سراغشان نروید. چند هفته به خود فرصت دهید تا ذهن خود را پاک کنید و از استرس سال تحصیلی رها شوید. وقتی آماده شدید، یک یا دو روز وقت بگذارید تا یادداشت های سال گذشته خود را مرتب کنید. در حالی که این جزوات را مرتب میکنید به صورت سطحی به مطالعه آنها بپردازید و به عنوان روشی برای مرور سال گذشته از آن استفاده کنید.
  • اگر یادداشت های خود را نگه نداشته اید نگران نباشید. روی روشهای دیگر برای ادامه یادگیری در طول تابستان تمرکز کنید، مانند شرکت در دوره های تابستان تیزلاین، که می تواند روشی دیگر برای مرور سال گذشته و همچنین یادگیری بخشی از مباحث سال تحصیلی جدید باشد همچنین خواندن کتابهای زیاد. بهترین کاری که می توانید در تابستان انجام دهید اختصاص دادن زمانی به فعالیت های از نوع آکادمیک است. به عنوان مثال، می توانید روی نوشتن خلاقانه خودکار کنید و تیزلاین از نوشته های شما به شدت استقبال خواهد کرد. می توانید مطالبی با موضوع مورد علاقه تان برای ما ارسال کنید و ما با بازبینی به اسم خودتان در سایت و صفحات رسمی منتشر خواهیم کرد.
  • لیستی جامع از مواردی که باید مرور کنید تهیه کنید. لیستی از مواردی را که در سال گذشته به خوبی یاد نگرفته اید و یا احساس می کنید هنوز با آنها مشکل دارید تهیه کنید و برنامه ریزی کنید که چگونه این موارد را می‌خواهید مرورکنید ، مانند استفاده از ویدیوهای آموزشی که ما در سایت و کانال آپارات تیزلاین بارگزاری می‌کنیم یا خواندن کتاب هایی در مورد آن موضوع. اطلاعاتی را که از مشاوره معلمان یا برنامه های درسی خود آموخته اید به لیست خود اضافه کنید. اگر در کلاسی بودید که برنامه درسی آن را به پایان نرساندید و برای سال آینده به آن اطلاعات نیاز دارید، این موارد را به لیست مرور خود اضافه کنید.

برای داشتن یک تابستان عالی و البته مفید، هنوز کلی راه هست مثل ایجاد انگیزه در خود، فعال نگه داشتن مغزتان و سرگرمی های تابستانه که در مقالات بعدی با آنها بیشتر آشنا می شوید.