آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هر ساله با حضور جمعیت کثیری از داوطبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شوند.

با وجود افزایش شیوع بیماری همه گیر کرونا، وزارت بهداشت با صلاح دید ستاد مبارزه با کرونا، برای حفظ سلامت متقاضیان در حین برگزاری آزمون تدابیری در نظر گرفته است که از جمله ی آن ها می توان به مواردی همچون برگزاری آزمون طی چند روز مجزا، افزایش شمار حوزه های موجود و جدا کردن حوزه ی امتحانی افراد مبتلا به بیماری کرونا از سایر داوطلبین اشاره کرد.

سامانه آنلاین خوداظهاری بیماری کرونا نیز یکی دیگر از راه های ارزیابی سلامت افراد می باشد که به صورت اینترنتی اقدام به غربالگری متقاضیان می نماید. در نتیجه افراد می توانند با ثبت نام و تکمیل فرم مخصوص از طریق این سایت، از وضعیت جسمانی خود آگاه شوند تا شرایط مطلوب برای شرکت کنندگان مبتلا به کرونا حین برگزاری آزمون، برقرار گردد.

 به این صورت که متقاضیان می توانند فرم خودارزیابی بیماری کرونا را به صورت مجازی از طریق مراجعه به سایت مربوطه به نشانی self.salamat.gov.ir تکمیل کنند.

پس از انجام خوداظهاری، نتیجه پرسشنامه بلافاصله برای شما به نمایش درخواهد آمد که در صورت تائید سلامت وضعیت جسمی فرد، داوطلب می بایست نسخه پی دی اف گواهی سلامت خویش را دریافت و از آن یک نسخه پرینت شده تهیه نماید و ضمن رعایت نکات بهداشتی، برگه ی مذکور را در روز برگزاری آزمون با خود به همراه داشته باشد.

  • در قدم اول شماره ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل و کد امنیتی مورد نظر را درج کرده و سپس کلید “مرحله بعد” را بفشارید.

  • حال کد تایید به شماره تلفن همراهی که وارد کردید، ارسال خواهد شد که می بایست آن را مطابق با تصویر زیر در کادر مربوطه ثبت نمایید.

  • در این قسمت یک سری سوالات در قالب پرسشنامه قابل مشاهده است که بعد از پاسخگویی به تمام آن ها، می بایست عبارت “تایید اطلاعات” را جهت ثبت نهایی جواب ها بفشارید.

  • بعد از طی کردن مراحل فوق، نتایج پرسشنامه برای شما نمایش داده می شود که در صورت انتخاب کلمه “چاپ” می توانید نسخه پی دی اف نتیجه غربالگری خود را دریافت کنید. با فشردن کلمه “تایید” نیز به صفحه نخستین بازخواهید گشت.

لازم به ذکر است که بعد از تکمیل پرسشنامه، علاوه بر نمایان شدن نتایج در سایت، پیامکی مبنی بر توضیح وضعیت شما در خصوص ابتلا به بیماری کرونا به شماره موبایلی که در ابتدا وارد نمودید، ارسال خواهد شد. 

توجه داشته باشید که نتیجه ی پرسشنامه به منزله ی گواهی سلامت شما می باشد و داوطلبان برای حضور در حوزه امتحانی خود می بایست آن را پیش از برگزاری آزمون دریافت نموده و پرینت آن را هنگام شرکت در جلسه ی آزمون تیزهوشان با خود به همراه داشته باشند.

موارد لازم برای روز آزمون تیزهوشان