زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

سامانه دريافت كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي ورودي پايه‌هاي هفتم  مدارس استعدادهاي درخشان سال تحصيلي 1402-1401،ازتاريخ 1401/3/18تا 1401/3/25، فعال مي‌باشد.

آزمون‌ پايه هفتم در تاريخ 1401/3/26  برگزار خواهد شد.  سؤالات آزمون مزبور در دو دفترچه مجزا ارائه می شود. دفترچه شماره 1 حاوی 60 سؤال و زمان پاسخ گویی به سؤالات 75 دقیقه و دفترچه شماره 2 حاوی 60 سؤال و زمان پاسخ گویی به سؤالات 25 دقیقه می باشد.
دو سوم امتیاز کل آزمون ورودی پایه هفتم مربوط به سؤالات دفترچه شماره 1 و یک سوم امتیاز کل آزمون مزبور مربوط به  سؤالات دفترچه شماره 2 می باشد.

ضمناً درگاه پرداخت سامانه ثبت­ نام آزمون­ های مزبور، به نشانی  www.azmoon.medu.ir،  صرفاً برای دانش ­آموزانی که در بازه زمانی ثبت ­نام( 1401/01/16 لغایت 1401/01/29) ثبت ­نام اولیه را انجام داده، اما موفق به پرداخت وجه ثبت­ نام نشده اند تا تاریخ 1401/3/25 فعال می ­باشد.

نکات مهم برای روز آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

 1. حضور دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.
 2. کارت بدون عکس فاقد اعتبار بوده و از ورود این دانش آموزان به جلسه آزمون جلوگیری می شود.
 3. همراه داشتن هرگونه کتاب، جزوه، یادداشت و لوازم الکترونیکی نظیر تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و لپ تاپ ممنوع است. همراه داشتن این قبیل وسایل، حتی اگر از آنها استفاده نشود یا خاموش باشد نیز تقلب محسوب می شود.
 4. همراه داشتن ماشین حساب و هر گونه وسیله اندازه گیری اعم از خط کش، نقاله، پرگار، گونیا و … ممنوع است
 5. جهت شرکت در این آزمون، همراه داشتن این کارت و شناسنامه الزامی است.
 6. محل برگزاری آزمون را قبلا شناسایی کنید و حداقل نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه حاضر باشید. نیم ساعت قبل از آزمون، در حوزه بسته خواهد شد.
 7. حداقل دو عدد مداد مشکی نرم، مدادتراش و پاک کن به همراه داشته باشید. استفاده از مداد اتود ممنوع است.)
 8.  هرگونه مغایرت یا اشتباه در کارت ورود به جلسه را به مسئولان اداره سنجش اداره کل آموزش و پرورش استان با اداره منطقه اطلاع دهید
 9. دو سوم امتیاز کل آزمون ورودی پایه هفتم، مربوط به دفترچه ی شماره ی ایک و یک سوم امتیاز کل آزمون مربوط به دفترچه ی شماره ی دو می باشد. توجه: رعایت تمامی نکات فوق طبق مقررات الزامی می باشد.

یکی از آزمون های چالش برانگیز، رقابتی و هماهنگ کشوری که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هر سال برای دانش آموزان پایه ششم جهت ورود به دوره متوسطه اول برگزار می‌شود، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

دانش‌آموزان از سراسر ایران برای قبولی در یکی از بهترین مدارس تیزهوشان با امکانات بالای آموزشی در استان‌شان در این آزمون شرکت کرده و با یگدیگر رقابت می کنند.

در این مقاله قرار است شرایط و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ و همچنین منابع این آزمون را با جزییات بیشتر برای شما شرح دهیم.

ضوابط و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

برای ثبت نام در این آزمون تنها شرایط زیر لازم است

۱. داشتن تابعیت ایرانی

اما دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند نگران نباشند چراکه با شرایط خاصی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

۲. اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱

۳. کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

در نتیجه دانش آموزانی که می خواهند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کنند باید تمام تلاش خود را کرده تا معدل کل سالانه‌شان را بالا برده و برای این آزمون آماده شوند. چرا که معدل شرط اختصاصی برای ثبت نام در این آزمون است. توجه داشته باشید که دروس تربیت یدنی و شایستگی عمومی جز موارد درسی ملحوظ می‌شود. و اگر در ارزشیابی این دو نوبت دانش آموزی حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس ( خوب ) را کسب کرده باشند، ثبت نام برایش بلامانع است.

منابع و بودجه بندی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

بودجه بندی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دو سوم امتیاز کل آزمون ورودی پایه هفتم، مربوط به دفترچه شماره یک و یک سوم امتیاز کل آزمون مربوط به دفترچه شماره دو می باشد

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هقتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir  در اختیار داوطلبان قرار میگیرد. ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم  از روز سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ تا روز پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می شود.

مراحل ثبت نام داوطلبان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم۱۴۰۱- ۱۴۰۲ از طریق سامانه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. اما چکیده ای از راهنمایی های این دفترچه به شرح زیر می باشد:

 1. با ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود، تقاضانامه ثبت نامی که در سامانه برای شما نمایش داده می‌شود را تکمیل می کنید.
 2. در قسمت مربوطه عکس خود را با ابعاد ۳۰۰*۲۰۰ یا ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب  jpg با زمینه سفید بارگزاری می کنید.
 3. مبلغی را که در دفترچه ثبت نام اعلام خواهد شد صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام پرداخت خواهید کرد.
 4. پس از طی مراحل ثبت نام و واریز وجه، کد پیگیری دریافت خواهید کرد که آن را باید نزد خود برای استفاده های بعدی نگهداری کنید.
 5. کارت ورود به جلسۀ درآزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب ، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولويت و نشانی دقیق حوزه امتحانی، ۵ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانۀ ثبت نام  در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ ا راس ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ بر گزار شود. در صورت بروز مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کرونا این تاریخ به صلاحدید ستاد ملی مبارزه با کرونا قابل تغییر خواهد بود. لذا لازم است،داوطلبان به اطلاعیه های صادره از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در خصوص تاریخ دقیق برگزاری آزمون توجه نمایید.

صفحات مجازی آکادمی تیزلاین را دنبال کنید تا تمامی اطلاعیه ها و اخبارهای مهم را به موقع دریافت کنید.

telegram link tizline

تیزلاین برنامه ویژه ای برای ششمی ها دارد

💪کلاس های ترمیک ویژه مطالب ششم( ثبت نام در همه دروس ششم امکان پذیر شد)

تقویم آموزشی ۱۴۰۱ تیزلاین

ثبت نام دوره ترمیک و سالانه تیزلاین از ‍پایه چهاردم تا یازدهم

برای دریافت اطلاعات بیشتر در واتساپ به الو تیزلاین 09333840202 پیام دهید

برای مشاهده کلاس ها و ثبت نام بر روری لینک زیر کلیک کنید

کلاس های آنلاین تیزلاین

💪طرح آخرهفته های تیزلاینی

پرسش ها متداول

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از روز سه شنبه ۱۶ فروردین تا روز پنجشنبه ۲۵ فروردین است.

تاریخ دقیق برگزاری آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ می باشد.

به صورت الکترونیکی و در سایت استعداد های درخشان است که در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید

شرکت در این آزمون دارای سه شرط اصلی است

۱. داشتن تابعیت ایرانی

۲. اشتغال به تحصیل در پایه ششم

۳.شرط معدل

توضیحات بیشتر را می توانید در این مقالعه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه پنج روز قبل از تاریخ برگزاری ازمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بله سوالات استعداد تحلیلی نیز مانند سایر سوالات و مباحث نیاز به تمرین و آموزش دارند. که آکادمی تیزلاین با برگزاری دوره های آنلاین هوش و خلاقیت ویژه پایه ششم  به همراه جزوات و نمونه سوالات خیال دانش آموزان را بابت مباحث استعداد تحلیل راحت کرده است. از منابع جامع و کامل هوش می توان کتاب هوش نیترو و کتاب جامع هوش اسمارتیز از استاد مسعود بیگدلی معرفی کرد.

اگر سوال دیگری در ارتباط با آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ دارید می توانید در بخش دیدگاه ارسال کنید. پاسخگوی شما عزیزان هستیم