چطور در تابستان مغزمان را فعال نگه داریم

بسیاری فکر می کنند که با شروع تابستان دیگر کاری جز تماشای تلوزیون، غرق شدن در دنیای مجازی و بازی های کامپیوتری ندارند اما در این مقاله چندین روش معرفی شده که علاوه بر سرگرم شدن و داشتن أوقات فراغت تابستانی عالی می توانید مغزتان را فعال نگه دارید و از افراد باهوش و هوشیار باشید.

زیاد بخوانید

 با خواندن روزانه مغز خود را فعال نگه دارید. این مهمترین کاری است که می توانید برای ادامه تحصیل در سال آینده انجام دهید. کتاب هایی را که می خواهید بخوانید انتخاب کنید تا انگیزه خود را حفظ کنید و نیازی نیست کتاب های انتخابی‌تان درسی باشد می‌توانید هر کتابی با موضوعاتی که به آنها علاقه دارید مطالعه کنید.

اگر به مطالعه کتاب های درسی نیاز داشتید، آن را با تفریحاتتان انجام دهید تا لذت ببرید مثلا در ساحل، استخر یا پارک کتاب بخوانید.

به گردش علمی بروید

با مراجعه به موزه ها، اماکن تاریخی، آکواریوم ها و باغ وحش ها، یادگیری تابستانی خود را تغییر دهید. در یک نمایش یا کنسرت موسیقی کلاسیک شرکت کنید. با خواندن علائم، توضیحات و صفحه های اعلانات یادگیری خود را افزایش دهید.

داوطلب شوید

 سعی کنید یک موقعیت تدریس خصوصی داوطلبانه پیدا کنید. با توجه به تکنیک یادگیری فاینمن اگر موضوعی را به وضوح توضیح دهید، موضوعات را بهتر درک خواهید کرد. به دنبال یک موقعیت داوطلبانه مرتبط با اهداف شغلی خود باشید، به طور مثال در بهیاری‌ها یا کتابخانه ها. شما در مورد آینده شغلی خود یاد خواهید گرفت و نیاز به یادگیری مهارت های مربوطه دارید.

برای فعالیت‌های آموزشی به منابع موثق مراجعه کنید

ببینید آیا وب سایت های پیشنهادی برای مطالعه در زمینه ریاضیات، علوم یا زبان وجود دارد. با معلمان خود در مورد وب سایت ها یا برنامه هایی که برای مطالعه در تابستان توصیه می کنند صحبت کنید. می‌توانید سایت و صفحه اینستاگرام تیزلاین را منبعی برای یادگیری در نظر بگیرید

برای سفر برنامه ریزی کنید

از والدین خود بپرسید آیا می توانید برای تعطیلات خانوادگی برنامه ریزی کنید. در مورد مکان ها تحقیق کنید و اطلاعات خود را به خانواده به صورت یک کنفرانس جذاب ارائه دهید. با این روش این اطلاعات ملکه ذهن خود خواهد شد و هرگز آنها را فراموش نخواهید کرد. بعد، از والدین خود در مورد بودجه بپرسید. هتل ها ، مسافرت ها و برنامه سفر خود را متناسب با بودجه برنامه ریزی کنید با این کار هوش اقتصادی و ریاضی خود را تقویت خواهید کرد.

به مکانی سفر کنید که آنها به یک زبان خارجی که شما مطالعه می کنید صحبت کنند. با بازگشت به مدرسه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و مهارت های لغات و مکالمه شما بهتر خواهد شد.

تلوزیون تماشا کنید و به سینما بروید

با تماشای فیلم ها یا برنامه های تلوزیونی تلویزیونی مانند مسابقات تلوزیونی برسی کنید که چقدر از مطالعاتتان در این برنامه ها استفاده شده این کار در تقویت مهارت های تحلیلی  و استدلالی بسیار مناسب است. یا فقط اقتباس از آثار بزرگ ادبی را تماشا کنید. با اخبار همراه باشید تا برای بحث در مورد رویدادهای جاری در سال تحصیلی آینده آماده شوید. مطالعه وقایع فعلی همچنین ذهن شما را در طول تابستان فعال نگه می دارد.

بازی کنید

 یک مجموعه  از بازی های فکری، هوش و خلاقیت، واژگان برای خود مهیا کنید تا هم از تابستان خود لذت ببرید هم مغز خود را از این طریق فعال نگه دارید. در مقاله های آتی بازی های جذابی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در خانه با خانواده و دوستان خود تابستان خوشی را سپری کنید.

تحقیق کنید و برای یک پروژه برنامه ریزی کنید

 یک وب سایت ایجاد کنید، آشپزی یاد بگیرید، یک هواپیما بسازید یا یک آزمایش علمی انجام دهید. از والدین خود در مورد تغییر دکوراسیون اتاق یا حیاط خود سوال کنید. شما مهارت تحقیق خود را ارتقا می دهید و بسیاری از پروژه ها شامل ریاضیات و درک مطلب نیز می شوند.

در ضمن تیزلاین برنامه ای ویژه برای شما دانش‌اموزان از پایه چهارم تا دوازدهم ترتیب داده تا دانش‌اموزان برای سال تحصیلی جدید خود را از حالا آماده کنند و همچنین کلاس های جذاب یادگیری زبان انگلیسی و ساینس برای علاقه مندان زبان برگزار می‌شود.

  • کلاس آنلاین علوم تیزهوشان ترم تابستان
  • کلاس آنلاین علوم تیزهوشان هفتم ترم تابستان
  • کلاس آنلاین ریاضی تیزهوشان ششم تیزلاین
  • کلاس آنلاین ریاضی پنجم تیزلاین
کلاس های آنلاین تیزلاین

امیدواریم تابستانی خوش و مفیدی را در کنار تیزلاین سپری کنید.