المپیاد  علوم بین المللی وندا چیست؟

وندا یک مسابقه بین المللی علمی است که هر ساله در سراسر جهان برگزار می شود. این موضوع بر توانایی دانش آموز در هوش تحلیلی و خلاقیت جهت جدا کردن اطلاعات پنهان برای حل سوالات، متمرکز است.

المپیاد علوم وندا برای دانش آموزان پایه 3 ابتدایی تا پایه ۱۱ است. طبق برنامه درسی مدارس علوم تجربی سنگاپور دنبال می شود و دانش آموزان را بر اساس سطح محتوایی که آموخته اند، آزمایش می کند. این امر به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا در مقایسه با  المپیادهای اصلی بعدی، از آنجا که با برخی از سوالات آشنا هستند، بهتر عمل کنند.

با استانداردهای واقع بینانه و بالا ، المپیادهای Vanda قصد دارد دانش آموزان بیشتری را در المپیاد علوم قرار دهد و عشق آنها را به علم بیشتر کند. این به آنها کمک می کند تا در علوم مدرسه و همچنین مهارت های تفکر در مراتب بالاتر  پیشرفت کنند.

در المپیاد علوم وندا ، هر سال 2 کیت علمی جدید انتخاب می شود ، یکی برای دوره ابتدایی (سال 3 تا 6) و دیگری برای دوره متوسطه (سال 7 تا 11) ، تا دانش آموزان آماده شوند که بر اساس این کیت ها به سوالات پاسخ دهند. سوالات علوم در این المپیاد پایه و اساس محکمی در حوزه دانش و روش علمی دارند که شامل توسعه مهارت های هوش منطقی و تحلیلی ، تصمیم گیری و مهارت های حل مسئله ، انعطاف پذیری برای پاسخ به یک زمینه متفاوت و داشتن ذهنی باز و پرسشگر و مشتاق  کشف موضوعات جدید و یادگیری چیزهای جدیدی که مطابق با نیازهای قرن بیست و یکم می باشد، است.

چرا المپیاد  بین المللی علوم وندا؟

اشتیاق خود را شعله ور کن. المپیاد وندا اشتیاق پنهان دانش آموزان به علم را شعله ور می کند! المپیاد علوم وندا در سوالات، طیف وسیعی از مطالب جالب را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا حس کنجکاوی آنها را برانگیزد و آنها را ترغیب می کند تا در دنیای علم فرو روند.

فرصتی ست برای همه. المپیاد وندا دانش آموزان را در محیط یک مسابقه المپیاد علمی قرار می دهد که تقریبا طبق برنامه درسی و سطح محتوایی ست که آموخته اند. این امر به آنها اعتماد به نفس می دهد تا در مسابقات علمی چالش برانگیز شرکت کرده و شروع به گرفتن امتیازات A در علوم کنند.

رسیدن به مراتب بالاتر. المپیاد وندا به دانشجویان کمک می کند تا با آزمون های مختلف المپیاد علمی در محیط درست آشنا شوند. المپیاد وندا می خواهد دانش آموزان با استفاده از این تجربه در مسابقات چالش برانگیز المپیاد علمی در آینده شرکت کنند.

نحوه امتیاز دهی المپیاد بین المللی علوم وندا

25 سوال چند گزینه ای (MCQ)

بخش تعداد سوالات پاسخ صحیح پاسخ غلط بی پاسخ
A ۱-۱۰ ۲+ امتیاز ۱- امتیاز ۰ امتیاز
B ۱۱-۲۰ ۳+ امتیاز  ۰ امتیاز ۰ امتیاز
سوال پیچیده ۲۱-۲۳ ۳+ امتیاز ۰ امتیاز ۰ امتیاز
سوال پیچیده ۱۴-۲۵ ۴+ امتیاز ۰ امتیاز ۰ امتیاز

جوایز

40٪ از شرکت کنندگان برتر تقدیر نامه و مدال دریافت می کنند.

گیرنده امتیاز کامل جایزه امتیاز کامل
۸ درصد اول مدال طلا
۱۲ درصد دوم مدال نقره
۲۰ درصد سوم مدال برنز
۶۰  درصد تقدیر نامه شرکت در آزمون

سرفصل دروس

آکادمی تیزلاین مفتخر است با به کارگیری بهترین متود های آموزشی با برترین اساتید تیزهوشانی و المپیادی و همچنین تیم حرفه ای مشاوره به سرپرستی دکتر علیرضا نعمت زاده شما را در مسیر ترقی و موفقیت همراهی کند

منتظر کلاس های ویژه المپیاد آکادمی تیزلاین باشید

کلاس های آنلاین تیزلاین