همانطور که می دانید مدارس تیزهوشان در سراسر ایران یکی از بهترین مدارس و مراکز آموزشی برای دانش آموزان تیزهوش و پر تلاش است که برای ورود به این مدارس، دانش آموزان باید از فیلتری به نام آزمون تیزهوشان رد شوند و هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان خواهان شرکت در این آزمون ورودی هستند و تعداد ظرفیت پذیرش این مدارس نسبت به متقاضیان کم است؛ در نتیجه رقابتی تنگاتنگ بین دانش‌آموزان ایجاد می‌شود که لازمه پیروزی در این رقابت آموزش، مطالعه و راهنمایی صحیح و مفید است.

با این وجود این امکان وجود دارد که برخی از پذیرفته شدگان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بنا به دلایل مختلف از جمله شهریه مدارس تیزهوشان و … ثبت نام خود را در این مدارس تکمیل نکنند. همچنین برخی از دانش آموزان پایه هفتم به دلایل زیادی مانند تغییر محل سکونت دیگر مایل به تحصیل در این مدارس نباشند. بنابراین ظرفیت خالی برای پذیرش دانش‌آموزان جدید ایجاد می‌شود و فرصت بسیار مناسبی برای دانش آموزانی است که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با اختلاف نمره کمی پذیرفته نشده اند.

چراکه سازمان استعدادهای درخشان برای جایگزین کردن این دانش آموزان ممکن است آزمون تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم را برگزار کند. اما به یاد داشته باشید که این بستگی به وجود ظرفیت خالی در مدارس تیزهوشان استان شما دارد و این امکان نیز وجود دارد که این آزمون برگزار نشود همچون سال ۹۹ .

آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم نیز همچون سایر آزمون های تیزهوشان دارای شرایطی است که در ادامه به آن می پردازیم.

شرایط ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هشتم

آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم به غیر از دو شرط اصلی، شرایط حاص دیگری ندارد:

۱. داشتن تابعیت ایرانی

اما دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند نگران نباشند چراکه با شرایط خاصی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

۲. کسب حداقل معدل کل سالانه 19 در پایه هفتم

در نتیجه دانش آموزانی که می خواهند در آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم شرکت کنند باید تمام تلاش خود را کنند تا معدل کل سالانه‌شان را بالا برده و برای این آزمون آماده شوند.

دانش آموزانی که مایل اند سطح دانش خود را برای قبولی در این آزمون و هم سطح شدن با دیگر دانش ‌اموزان مدارس تیزهوشان ارتقا دهند می توانند از دوره های آنلاین و جامع تیزهوشانی با تدریس اساتید برتر مدارس تیزهوشان آکادمی تیزلاین استفاده کنند.

tizline
کلاس های آنلاین تیزلاین
آزمون های انلاین تیزلاین

منایع آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم

محتوای آزمون تیزهوشان هفتم به هشتم شامل دو دسته سؤال استعداد تحلیلی  واستعداد تحصیلی است. ۶۰ ٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤالات استعداد تحلیلی  و ۴۰ ٪ آن مربوط  به سوالات استعداد تحصیلی است ( امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل ا استعداد تحلیلی  واستعداد تحصیلی به نسبت ۶۰ ٪  و ۴۰ ٪  محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳.۳۳۳ـ و ۱۰۰.۰۰۰ بیان می‌شود).

آزمون تیزهوشان هفتم به هشتم

سوالات به صورت چهارگزینه ای و فقط با یک پاسخ درست است که به ازای هر پاسخ درست،۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

و چنانچه شما در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشید،۱ نمره منفی می‌گیرید.

سوالات استعداد تحلیلی به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه یابی، طبقه بندی و سازمان دهی مطالب و مباحث گوناگون، طراحی می‌شود. طراحی این سوالات عمدتا مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود.

سوالات استعداد تحصیلی در سطح محتوای کتاب های درسی با تاکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت های دو یا چند ماده درسی در برخی از سوالات، طراحی می‌شود.

جهت برنامه ریزی و مشاوره با دپارتمان مشاورین متخصص آکادمی تیزلاین با ما تماس بگیرید و یا در واتساپ به الو تیزلاین پیام دهید.

02144136975                                                  09333840202

tizline

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم  ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در اطلاعیه ای توسط سازمان استعدادهای درخشان منتشر خواهد شد و داوطلبان این آزمون که شرایط بالا را دارند می توانند در بازه زمانی اعلام شده برای ثبت نام خود در این آزمون اقدام نمایند.

با توجه زمان ثبت نام آزمون سال ۹۸ که در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۷ مرداد بود پیش بینی می شود که زمان ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ نیمه دوم مرداد ماه باشد و احتمالا در دهه اول شهریور ماه، آزمون  برگزار شود. با این حال، اطلاعیه دقیق زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم در این مقاله و همچنین در صفحات مجازی آکادمی تیزلاین منتشر خواهد شد.

telegram link tizline

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی hoosh8.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. مشخصات و ظرفیت خالی پایه هشتم مدرس تیزهوشان سراسر کشور،هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

مراحل ثبت نام داوطلبان درآزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم

  1. با ورود به سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت پایه هشتم و وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود، تقاضانامه ثبت نامی که در سامانه برا شما نمایش داده می‌شود را تکمیل می کنید.
  2. در قسمت مربوطه عکس خود را با ابعاد ۳۰۰*۲۰۰ یا ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب  jpg با زمینه سفید بارگزاری می کنید.
  3. مبلغی را که در دفترچه ثبت نام اعلام خواهد شد صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام پرداخت خواهید کرد.
  4. پس از طی مراحل ثبت نام و واریز وجه،کد پیگیری دریافت خواهید کرد که آن را باید نزد خود برای استفاده های بعدی نگهداری کنید.

کارت ورود به جلسۀ آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم شامل : نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب ، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولويت و نشانی دقیق حوزه امتحانی، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانۀ ثبت نام  در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

دانش آموزان پایه هفتم در صورتی که شرایط ثبت نام و شرکت در این آزمون را نداشته و یا در این آزمون با توجه به محدود بودن ظرفیت پذیرفته نشدند، به هیچ وجه نگران نباشند چراکه شما فرصت دیگری برای مقطع متوسطه دوم خواهید داشت که در مقاله آزمون تیزهوشان نهم به دهم اطلاعات کاملی قرار گرفته است که می تواند برای برنامه ریزی های آتی شما راهنمای بسیار خوبی باشد.

سوالات متداول

احتمالا نیمه دوم مرداد ماه باشد که به محض اعلام زمان دقیق آن در این مقاله و همچنین صفحات مجازی آکادمی تیزلاین اطلاع رسانی می شود .

به صورت الکترونیکی و در سایت استعداد های درخشان است.

شرکت در این آزمون دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که در این مقاله هر کدام به تفکیک شرح داده شده اند.

بله سوالات استعداد تحلیلی نیز مانند سایر سوالات و مباحث نیاز به تمرین و آموزش دارند. که آکادمی تیزلاین با برگزاری دوره های آنلاین هوش و خلاقیت ویژه پایه هفتم تا نهم به همراه جزوات و نمونه سوالات خیال دانش آموزان را بابت مباحث استعداد تحلیل راحت کرده است. از منابع جامع و کامل هوش می توان کتاب هوش نیترو و کتاب جامع هوش اسمارتیز( نشر به زودی) از استاد مسعود بیگدلی معرفی کرد.

برای این دسته از سوالات آزمون تیزهوشان هفتم به هشتم باید در وهله اول کتاب های درسی خود را به دقت مورد مطالعه قرار دهید. در واقع کتاب های کمک آموزشی موجود، همان طور که از نامشان پیداست، در کنار کتب درسی می توانند به داوطلب کمک کنند و ممکن است به تنهایی منبع مناسب و کاملی برای ایجاد آمادگی جهت شرکت در آزمون نباشند؛ بنابراین بهتر است ابتدا کتب درسی به طور کامل مطالعه شده و سپس به سراغ کتاب های کمک آموزشی بروید.

برخی از منابع کمک آموزشی برای داوطلبان واجد شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت تیزهوشان هشتم در بخش معرفی کتاب سایت آکادمی تیزلاین قرار دارد.