تابستان بهترین فرصت برای دانش آموزان

شما می‌دانید که تمرین عالی است – پس وقتی برای یک دوره طولانی تمرین نمی‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ بسیاری از دانش آموزان تعطیلات تابستانی را به عنوان یک فرصت برای کنار گذاشتن کامل آموزش،می بینند. در عین حالی که استراحت کردن مانع تحلیل رفتگی است و موجب تجدید قوا می‌شود، انجام بیش از اندازه این کار هم ممکن است باعث شود که دانش آموزان قربانی سراشیبی تابستان شوند.

سراشیبی تابستان چیست ؟

سراشیبی تابستان یا فقدان آموزش تابستانی اصطلاحی است که برای توصیف اثرات تعطیلات تابستانی بر روی دانش آموزان، به ویژه کاهش مهارت‌های تحصیلی دانش آموزان و مشکل بازگشت به محیط کلاس درس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سراشیبی تابستان، یا فقدان آموزش تابستانی، افت تحصیلی را در طول سه ماهه‌ی تابستان توصیف می‌کند که اغلب منجر به فراموشی بخش عمده‌ای از اطلاعات سال گذشته، عدم پیوستگی در یادگیری، منفعل شدن فعالیت آموزشی و تغییر مشهودی در آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که سراشیبی تابستان پدیده‌ای واقعی است که هر چه مقطع تحصیلی دانش آموزان بالاتر رود ‌تاثیر آن هم بر دانش آموزان بیشتر می شود.

خوشبختانه، مراحلی وجود دارند که شما می‌توانید در طول تابستان طی کنید تا اثرات سراشیبی تابستان را کاهش دهید و برای سال تحصیلی جدید آماده شوید.

مطالعه آزاد: تابستان فرصت بسیار مناسبی است تا شما سری به کتابخانه شخصیتان بزنید و کتاب های نخوانده را باز کنید و یا حتی کتاب های جدید به آن اضافه کنید. مطالعات نشان داده است برای به‌خاطر سپردن یک مطلب علاوه بر خواندن، شنیدن یکی از راه‌های مناسب است بنابراین از کتاب های صوتی و پادکست ها غافل نشوید.

مرور: همه ما می‌دانیم در صورت غافل شدن از درس ومدرسه در طول تابستان همه دانش‌آموزان حتما بخشی از مباحث درسی را فراموش می‌کنند.با مرور درس‌های سال گذشته می‌توانید نقطه‌ی قوت خود را به نقطه‌ی قوت پایدار تبدیل کرده ونقاط ضعف خود را نیز برطرف کنید.

برنامه ای برای آینده: با قرار دادن درس های سال آینده در برنامه تابستانی خود می‌توانید انگیزه و اعتماد به نفستان را برای شروع سال تحصیلی جدید افزایش دهید. آکادمی تیزلاین با برگزاری دوره تابستانی برای مقطع ابتدایی و متوسطه به صورت آنلاین با حضور بهترین اساتید می‌تواند شما را در این مسیر همراهی کند.

سخن آخر

در طول تابستان دانش‌آموزانی که مراحل بالا را برای کاهش سراشیبی تابستان طی کنند، در مهارت‌های تحصیلی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای می‌کنند و جلوی افت تحصیلی که ممکن است به دلیل سه ماه دوری از مدارس اتفاق بیفتد‌‍‍‍‍‍، می‌گیرند. درس خواندن در تابستان می‌تواند سرگرم کننده و در عین حال چالش برانگیز باشد. در صورتی که دانش‌آموزان نقطه ضعف‌هایشان را برطرف کنند و چالش‌های آموزشی را با موفقیت طی کنند درس خواندن در تابستان برایشان لذت‌بخش است.

در ضمن، فراموش نکنید هر جایی از ایران که باشید با تیزلاین می‌توانید به راحتی کلاس ها و آزمون های آنلاین شرکت کنید و مشاوره بگیرید.

آزمون های آنلاین تیزلاین
کلاس های آنلاین تیزلاین