آزمون‌های پیشرفت تحصیلی به دلیل ارتقاء سطح آموزش معلّمان و دانش‌آموزان و اطلاع ازجایگاه آموزشی و علمی خود در مقایسه با دیگر مدارس استعدادهای درخشان در سطح کشور اجرا می شود.

به منظور ارزیابی از میزان اثربخش بودن فرایند آموزش و میزان تحقّق اهداف قصد‌شده برای برنامه‌های درسی و کیفیت‌بخشی به برنامه‌های علمی‌- آموزشی، مرحله اوّل “آزمون پیشرفت تحصیلی” مدارس استعدادهای درخشان به صورت هماهنگ کشوری برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم دوره اوّل متوسطه و همچنین پایه‌های متوسطه دوّم رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک و علوم انسانی طراحی شد.

 سوالات این آزمون با بهره‌گیری از نظرات دبیران مجرب استان‌ها به صورت چهارگزینه‌ای و از محتوای کتاب‌های درسی رسمی طراحی شده است. تصحیح پاسخ‌نامه‌ها و همچنین تجزیه و تحلیل نتایج آزمون در سطوح مدرسه ای، منطقه ای، استانی وکشوری به منظور استفاده از نتایج آن در برنامه‌ریزی های سال تحصیلی جاری به صورت متمرکز در مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان انجام خواهد شد.

برای دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه مرحله اول آزمون های پیشرفت تحصیلی پایه دهم رشته ریاضی فیزیک بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

تقویم آموزشی کلاس‌های آنلاین تیزهوشان تیزلاین ۱۴۰۲-۱۴۰۳
  • دوره جمعبندی هوش و خلاقیت تیزهوشان ششم و نهم طرح جی پی اس
  • دوره جمعبندی تیزهوشان نهم طرح جی پی اس
  • کلاس های المپیاد تیزلاین ۱۴۰۱- ۱۴۰۲
کلاس های آنلاین تیزلاین
آزمون های انلاین تیزلاین

دوره های مشاوره

دوره جامع مشاوره موفقیت تحصیلی با دکتر علیرضا نعمت زاده دوره سالانه 1400

دوره سالانه

دکتر علیرضا نعمت زاده

دوره سالانه 1400

طبق برنامه ( ده همایش)

از ساعت 19 تا 20