آزمون تیزهوشان یکی از دغدغه های اولیا و دانش آموزان پایه ششمی و نهمی است که می خواهند در مدارس با کیفیت و امکانات آموزشی بالا تحصیل کنند تا احتمال قبولی بیشتری را در کنکور برای تحصیل در رشته دلخواهشان در یک دانشگاه معتبر و خوب داشته باشند. چراکه طبق آمار منتشر شده از کنکور سال های اخیر،  ۷۰ درصد رتبه‌های برتر کنکور ۹۸ در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی دانش‌آموزان مدارس سمپاد بوده‌اند، سهم غیردولتی‌ها ۱۴ درصد و نمونه دولتی‌ها ۱۳ درصد بوده است. در کنکور سال ۹۹، ۶۷ درصد رتبه‌های برتر برای مدارس سمپاد، ۱۸ درصد غیردولتی و ۱۰ درصد مدارس نمونه دولتی بوده‌اند و اما در کنکور 1400، عمده داوطلبانی که موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند ابتدا از مدارس تیزهوشان و سپس مدارس غیردولتی و نمونه دولتی هستند به گونه‌ای که از بین 30 نفر رتبه برتر گروه‌های تجربی، ریاضی و انسانی، 20 نفر دانش‌آموزان مدارس سمپاد هستند، 5 دانش‌آموز از مدارس غیردولتی و سه دانش‌آموز از مدارس نمونه‌دولتی هستند.

ما در مقاله های گذشته به بررسی مدارس تیزهوشان و همچنین مزایا و معایب آن پرداختیم که با کلیک برگزینه زیر می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

آیا مدارس تیزهوشان مناسب فرزند شما هست یا نه؟ مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

 بنابراین آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی داوطلبان بسیاری از سراسر ایران دارد که رقابت را بسیار دشوار می کند. همانطور که می دانید و احتمالا تا الان تجربه کرده اید برای رسیدن به اهدافتان راه های زیادی وجود دارد اما فردی موفق تر است که راه بهتر و سریعتر را برای رسیدن به آنها پیدا کند. پشتکار بالا و مطالعه زیاد کمک زیادی به قبولی در آزمون تیزهوشان می کند اما به علت سطح رقابت بالا و شیوه طرح سوالات آزمون اینها به تنهایی کافی نیستند. در این مقاله به راه های موفقیت در آزمون تیزهوشان و تاثیر کلاس های تیزهوشان می پردازیم.

برنامه ریزی: هر فردی برنامه مختص به خودش را دارد و باید طبق شرایط خود برنامه ریزی کند ما در سایت تیزلاین مقاله ها و وبینارهای بسیاری داشته ایم که با مراجعه به آنها می توانید اولین قدم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان را بردارید. اما اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید حتما از تیم مشاوران تیزلاین کمک بگیرید.

انتخاب منابع و روش مطالعه مناسب: شما برای شرکت در هر آزمونی ابتدا باید بودجه بندی و منابع آن را بدانید که می توانید دفترچه ثبت نام آزمون سال گذشته را برای این امر مطالعه کنید. علاوه بر مطالعه کتاب های درسی حتما از نمونه سوالات کتاب های گوناگون استفاده کنید که اساتید تیزلاین در کلاس های آنلاین به دانش اموزان کتاب های جامع و مفیدی را معرفی می نمایند و علاوه بر حل نمونه سوالات تستی در کلاس، تمریناتی نیز به دانش اموزان در سامانه تکالیف تیزلاین ارائه می کنند.

برای اطلاع از بودجه بندی و منابع آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال ۱۴۰۰ بر روی گزینه های زیر کلیک کنید.

بخشنامه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم ۱۴۰۰

منابع و بودجه بندی آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۰۱-۱۴۰۰

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ برای هر استان

انتخاب کلاس مناسب: برای انتخاب یک کلاس مناسب برای امادگی تیزهوشان حتما به موارد زیر دقت کنید.

 1. حتما کلاسی را انتخاب که آنلاین باشد. سلامتی شما و خانواده شما از هر چیزی مهم‌تر است و شرکت در کلاسی با استرس بیماری هیچ کارایی ندارد.
 2. کلاس آنلاین تیزهوشان باید دارای پشتیبانی مناسب، نحوه ارتباط درست با استاد و مشاور باشد
 3. پلتفرم برگزاری کلاسِ استاندارد ، پشتیبانی آنلاین کلاس‌ها و در اختیار گذاشتن فیلم دوره‌ها از مهم‌ترین مواردی است که باید رعایت شود.
 4. تجربه اساتید دوره مهم‌ترین پارامتر تصمیم گیری درباره ثبت نام کلاس آمادگی تیزهوشان ششم به هفتم است. اکثرا طراح سوالات آزمون معلمین مدارس سمپاد هستند. رزومه اساتید را با دقت بررسی کنید.
 5. اساتید هر درس متخصص باشند.
 6. استفاده از بانک سوالات و نمونه سوالات استاندارد و کافی از دیگر خصوصیات خوب دوره خوب است.
 7. برگزاری آزمون‌های تعیین سطح ، میان‌دوره و جمع‌بندی، لازمه یک دوره استاندارد است. شرکت در کلاس‌های تیزهوشانی که از این آزمون‌ها پشتیبانی نمی‌کنند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.
 8. ارتباط با اولیاء و ارائه نکات مهم جهت بهبود و تسریع روند آموزش دانش‌آموزان نیز جزو خصوصیات مهم دوره است.
 9. کادر مشاوره مسلط به فضای آزمون ورودی، آشنا به مسائل انگیزشی و روحیه به دانش‌آموزان نیز از موارد مهم دوره خوب است.
 10. ورود نکردن به مباحث درسی سال آینده جزو نکاتی است که باید هنگام ثبت نام چک شود. این مورد به خاطر نداشتن محتوا کافی و پر کردن ساعت کلاس‌ها زیاد انجام می شود.

تاثیر کلاس های تیزهوشان در قبولی چقدر است؟

کلاس های آمادگی تیزهوشان یکی از ابزارهایی است که در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد تا بتواند به آن ها در مسیر قبولی تیزهوشان کمک کند. به یاد داشته باشید که این کلاس ها ابزار هستند و انتخاب این ابزار برای موفقیت بسته به دانش آموز و فرد دارد و الزام آور برای موفقیت نیست  زیرا برخی دانش آموزان  هستند که در کلاس های تیزهوشان شرکت نکرده اند و یا به صورت موردی این کلاس ها را برداشته و از آن ها استفاده کرده اند و در آزمون تیزهوشان موفق شده اند. اما تاثیر کلاس های تیزهوشان در قبولی چقدر است ؟

کلاسهای تیزهوشانی که برگزار می شوند بالاخص اگر درست و منطقی توسط اساتید حرفه ای و متخصص اجرا شوند می تواند بسیار به دانش آموز برای موفقیت در تیزهوشان کمک کند. کلاس های تیزهوشان قوی با معلم های با سطح علمی و تجربه بالا می تواند ضعف های دانش آموزان را در زمینه درسی بر طرف کند و در مسیر آزمون به دانش آموزان و افراد کمک کند. این کلاس ها می تواند به روند و جهت گیری مناسب درس خواندن و برنامه ریزی افراد یاری کند. اما همانطور که اشاره کردیم الزام آور برای قبولی در تیزهوشان نیستند و این تفکر که برای موفقیت حتما نیاز به کلاس تیزهوشان داریم باوری اشتباه است.

خود شناسی و داشتن اگاهی کامل از شرایط مجیطی و روانی خود و توانایی های تحصیلی یکی از مهمترین عواملی است که باید در انتخاب ابزارهایی که می خواهید برای مطالعه و آمادگی تیزهوشان استفاده کنید در نظر بگیرید. در زمینه انتخاب ابزار کلاس تیزهوشان نیز همین امر مصداق دارد. زمان، بسیار در تیزهوشان و موفقیت برای آمادگی در آن اهمیت دارد و بسیار دیده شده است که افراد با رفتن به کلاس های متعدد بعضا زمانی را که می توانسته اند به مطالعه و تست زنی و آمادگی بیشتر اختصاص دهند از دست داده اند. اگر خود را بشناسید شاید در درس و رشته ای در سطحی باشید که بدون کلاس و معلم خصوصی فقط با درست خواندن و تست زنی بتوانید به سطح ایده آل برای آزمون تیزهوشان دست پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که هدف نهایی از کلاس های تیزهوشان کمک به بهتر شدن مطالعه شماست و در نهایت این شما و انگیزه و پشتکار شماست که به موفقیت شما کمک خواهد کرد.

حضور همزمان و زنده استاد و دانش آموز جهت افزایش یادگیری
پخش تصویر و صدای استاد با کیفیت بسیار بالا
پخش تخته مجازی محل نوشتن استاد
پخش تصاویر و مطالب مد نظر استاد
امکان پخش تصویر و صدای دانش آموز با نظر استاد
امکان پرسش سوال به صورت نوشتاری در چت باکس
استفاده از نظرسنجی جهت پاسخ دهی به سوالات بدون دیدن پاسخ دیگران
بررسی نتایج نظرسنجی توسط استاد و تکرار مطلب
مشارکت لحظه به لحظه دانش آموز در جریان کلاس
شما هیچ لحظه ای را در تیزلاین از دست نمی دهید

شما هیچ لحظه ای را در تیزلاین از دست نمی دهید حتی اگر غایب باشید
دانلود ویدیو ها از پنل کاربری کلاسی در هر زمان در طول سال تحصیلی
ارائه ویدیو های قابل دانلود با حجم و کیفیت مناسب
مشاهده آفلاین کلاس از اول جلسه تا آخر بلافاصله پس از اتمام جلسه
مرور چندین باره ویدیو ها در ایام امتحانات و نزدیک آزمون ها

آزمون بخش اجتناب ناپذیر آموزش است و باید به طور مداوم و منظم دانش آموزان را سنجید تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.
برگزاری آزمون های هماهنگ کشوری تیزلاین
برگزاری آزمون های رایگان آخرهفته های تیزلاینی
برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی ویژه کلاس های آنلاین
ارائه کارنامه تفصیلی با تراز و رتبه

جزوه برای هر کلاسی مهم بوده و در کلاس آنلاین اهمیت دوچندانی دارد شما نیازی به نکته برداری مداوم سرکلاس های تیزلاین ندارید
ارائه جزوات و دست نوشته های اساتید به صورت پی دی اف تا 24 ساعت
دسترسی به آرشیو جزوات از طریق پنل کاربری تا آخر سال
جزوات قابل پرینت و پی دی اف از توانمندی بی نظیر اساتید و تیم تیزلاین است.

تیزلاین انجمن متخصصین با تجربه کشوری است از مدرسین و مشاورین به نام شهر تهران است.
اساتید تیزلاین دائما در حال یادگیری و توسعه فردی هستند
سابقه همکاری با تمام برندهای معتبر کشوری
سوابق درخشان در تالیف و تداوم در تالیف پرفروش ترین کتب کشوری
آَشنایی کامل با تکنولوژی های نوین و آپدیت شدن روز به روز
آشنایی با جنبه های روانشناختی و ویژگی های سنی دانش آموزان
مهربانی، صداقت در کار و ایمان به پیشرفت الگوی کاری اساتید تیزلاین است.

تیم پشتیبانی تیزلاین از بهترین و صبور ترین کادر های اجرایی در سطح کشور هستند
تیم تیزلاین به علم CRM آگاه بوده و دوره های شخصیت شناسی دانش آموزی و اولیا را طی کرده اند.
دانش فنی کادر آی تی بی نظیر بوده است و می تواند به راحتی در کنار دانش آموزان باشند.
عیب یابی سیستم های کلاسی و کمک به اساتید و دانش آموزان در طول سال تحصیلی
پاسخ دهی مناسب و سریع و صبورانه سرلوحه کادر پشتیبانی تیزلاین است.

تقویم آموزشی آکادمی تیزلاین ۱۴۰۳-۱۴۰۴
 • کلاس های آنلاین ترم تابستان تیزلاین دوره ابتدایی
 • دوره های آنلاین ترم تابستان تیزلاین پایه های هفتم و هشتم
 • دوره های آنلاین ترم تابستان تیزلاین پایه نهم
 • دوره های آنلاین ترم تابستان تیزلاین پایه های دهم و یازدهم
کلاس های آنلاین تیزلاین