مدارس نمونه دولتی یکی از مدارس برتر از نظر کیفیت و درجه علمی در سراسر ایران است که برای ورود به این مدارس هر ساله آزمون ورودی نمونه دولتی برگزار می شود و برای ثبت نام در این آزمون دانش آموزان باید شرایط لازم را داشته باشند. آزمون نمونه دولتی ویژه دوره متوسطه دوم می باشد به عبارتی دانش آموزان پایه نهم می توانند علاوه بر شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، در این آزمون شرکت کنند. اما آزمون نمونه دولتی نیز همچون آزمون تیزهوشان نیاز به آمادگی کامل و برنامه ریزی دارد.

برای مطالعه شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ اینجا کلیک کنید.

مهلت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

طبق بخشنامه وزارت آموزش و پرورش، دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی اداره کل آموزش پرورش  استاد در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. مشخصات و ظرفیت پذیرش هر رشته در مدارس نمونه دولتی استان، برای داوطلبان در هنگام ثبت نام قابل مشاهده است.

ثبت نام داوطلبان شرکت در ازمون مدارس نمونه دولتی، از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ لغایت روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ از طریق سامانه ثبت نام اعلام شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان انجام خواهد شد.

برای مشاهده آدرس سامانه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استانتان اینجا کلیک کنید.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، راس ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. کارت ورود بخ جلسه نیز حداقل سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون از طریق سامانه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

منابع آزمون، تعداد و ضریب سوالات

تعیین میزان درصد محتوای طراحی سوالات آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۰ مطابق منابع معرفی شده، برعهده کارگروه استانی خواهد بود، محتوای مورد نظر به تفکیک دروس پایه نهم در دفترچه راهنمای ثبت نام به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات آزمون ورودی چهارگزینه و از محتوای کتب درسی پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ طراحی خواهد شد.

جهت دانلود بخشنامه آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از سوی ورازت آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید
کلاس های آنلاین تیزلاین
آزمون های انلاین تیزلاین