یکی از آزمون های چالش برانگیز، رقابتی و هماهنگ کشوری که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هر سال برای دانش آموزان پایه ششم جهت ورود به دوره متوسطه اول برگزار می‌شود، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

دانش‌آموزان از سراسر ایران برای قبولی در یکی از بهترین مدارس تیزهوشان با امکانات بالای آموزشی در استان‌شان در این آزمون شرکت کرده و با یگدیگر رقابت می کنند.

در این مقاله قرار است شرایط و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ و همچنین منابع این آزمون را با جزییات بیشتر برای شما شرح دهیم.

ضوابط و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۰

برای ثبت نام در این آزمون تنها شرایط زیر لازم است

۱. داشتن تابعیت ایرانی

اما دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند نگران نباشند چراکه با شرایط خاصی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

۲. اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹

۳. کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ و کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

در نتیجه دانش آموزانی که می خواهند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کنند باید تمام تلاش خود را کرده تا معدل کل سالانه‌شان را بالا برده و برای این آزمون آماده شوند. چرا که معدل شرط اختصاصی برای ثبت نام در این آزمون است. توجه داشته باشید که دروس تربیت یدنی و شایستگی عمومی جز موارد درسی ملحوظ می‌شود. و اگر در ارزشیابی این دو نوبت دانش آموزی حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس ( خوب ) را کسب کرده باشند، ثبت نام برایش بلامانع است.

منابع و بودجه بندی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۰

محتوای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هقتم ۱۴۰۱-۱۴۰۰

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir  در اختیار داوطلبان قرار میگیرد. ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم  از روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ تا روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می شود. زمان ثبت نام ۱۵ روز تعیین شده و قابل تمدید نخواهد بود.

برای مشاهده اطلاعیه دقیق زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اینجا کلیک کنید.

مراحل ثبت نام داوطلبان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم۱۴۰۱- ۱۴۰۰ از طریق سامانه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. اما چکیده ای از راهنمایی های این دفترچه به شرح زیر می باشد:

  1. با ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود، تقاضانامه ثبت نامی که در سامانه برای شما نمایش داده می‌شود را تکمیل می کنید.
  2. در قسمت مربوطه عکس خود را با ابعاد ۳۰۰*۲۰۰ یا ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب  jpg با زمینه سفید بارگزاری می کنید.
  3. مبلغی را که در دفترچه ثبت نام اعلام خواهد شد صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام پرداخت خواهید کرد.
  4. پس از طی مراحل ثبت نام و واریز وجه، کد پیگیری دریافت خواهید کرد که آن را باید نزد خود برای استفاده های بعدی نگهداری کنید.
  5. کارت ورود به جلسۀ درآزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب ، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولويت و نشانی دقیق حوزه امتحانی، ۵ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانۀ ثبت نام  در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۰

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ راس ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ بر گزار می شود. در صورت بروز مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کرونا این تاریخ به صلاحدید ستاد ملی مبارزه با کرونا قابل تغییر خواهد بود. لذا لازم است،داوطلبان به اطلاعیه های صادره از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در خصوص تاریخ دقیق برگزاری آزمون توجه نمایید.

صفحات مجازی آکادمی تیزلاین را دنبال کنید تا تمامی اطلاعیه ها و اخبارهای مهم را در به موقع دریافت کنید.

telegram link tizline

تیزلاین برنامه ویژه ای برای ششمی ها دارد

💪کلاس های ترمیک ویژه مطالب ششم( ثبت نام در همه دروس ششم امکان پذیر شد)

کلاس های آنلاین تیزلاین

💪طرح جهش نوروزی تیزلاین ویژه هوش و خلاقیت
💪دریافت مشاوره ویژه این ایام زیر نظر دکتر علیرضا نعمت زاده

ترم بهاری ویژه تیزهوشان ششم
ترم بهاری ویژه تیزهوشان نهم

با توجه به برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در تاریخ ۲۰ و ۲۱ خرداد ماه، داوطلبان زمان بیشتری را برای آمادگی دارند و آکادمی تیزلاین برنامه ای ویژه بهاری برای شما عزیزان ترتیب داده تا در این مدت بتوانید از زمانتان نهایت استفاده را کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

ثبت نام ترم بهاری از تاریخ ۲۰ فروردین از طریق سایت آکادمی تیزلاین آغاز می شود و ظرفیت کلاس ها محدود می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از دوره های ترم بهاری وارد لینک زیر شوید

ترم بهاری آکادمی آنلاین تیزلاین ویژه تیزهوشان 1400

کلاس های آنلاین تیزلاین
لینک ثبت نام اردوی نوروزی هوش و خلاقیت

💪طرح آخرهفته های تیزلاینی

پرسش ها متداول

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ آغاز و به مدت ۱۵ روز تا روز  چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ادامه دارد.

آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم راس ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ بر گزار می شود. در صورت بروز مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کرونا این تاریخ به صلاحدید ستاد ملی مبارزه با کرونا قابل تغییر خواهد بود. در نتیجه به اطلاعیه های صادر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در خصوص تاریخ دقیق برگزاری آزمون توجه نمایید.

به صورت الکترونیکی و در سایت استعداد های درخشان است که در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید

شرکت در این آزمون دارای سه شرط اصلی است

۱. داشتن تابعیت ایرانی

۲. اشتغال به تحصیل در پایه ششم

۳.شرط معدل

توضیحات بیشتر را می توانید در این مقالعه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه پنج روز قبل از تاریخ برگزاری ازمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بله سوالات استعداد تحلیلی نیز مانند سایر سوالات و مباحث نیاز به تمرین و آموزش دارند. که آکادمی تیزلاین با برگزاری دوره های آنلاین هوش و خلاقیت ویژه پایه ششم  به همراه جزوات و نمونه سوالات خیال دانش آموزان را بابت مباحث استعداد تحلیل راحت کرده است. از منابع جامع و کامل هوش می توان کتاب هوش نیترو و کتاب جامع هوش اسمارتیز از استاد مسعود بیگدلی معرفی کرد.

اگر سوال دیگری در ارتباط با آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دارید می توانید در بخش دیدگاه ارسال کنید. پاسخگوی شما عزیزان هستیم

سوالی دارید؟ از راه های زیر با ما در تماس باشید